Menu
Your Cart

Lamiess Yg Gld-04 Kollu Giyotin

Lamiess Yg Gld-04 Kollu Giyotin
$42.00

LAMİESS YG GLD - 4 KOLLU GİYOTİN MAKİNESİ

 

Kağıtlar günümüzde her alanda sık sık kullanılan materyallerin başında gelir.


Her ne kadar teknolojik gelişmeler ile birçok alanda tablet, bilgisayar tarzı araçlar kullanılsa da kağıdın önemi ve değeri hiçbir zaman değişmedi.

Okullarda kitap ya da defter amacıyla, firma ya da şirketlerde dosyalama ve notlama amacıyla, fabrika tarzı yerlerde paketleme ve ambalajlama amacıyla ve daha birçok yerde birçok farklı amaçla kullanılan kağıtların daha düzenli ve simetrik olması için bir takım kağıt kesme sistemleri bulunur.


Bu kağıt kesme sistemleri aracılığı ile kağıtların istenilen boy ve ölçülerde kesilmesi kolaylaşır. Bu sayede daha kullanışlı bir hal alan kağıtlar ayrıca görsel olarak da göze batmaz ve daha düzenli durur.

 

Elektrikli Giyotin Makinesi:

 

Elektrikli giyotinlerin de kendi içinde farklı model ve özellikleri olan çeşitleri bulunur.


Elektrikli giyotinler tamamen insan odaklı tasarlanıp üretilen ürünlerdir. İnsanların işini kolaylaştırmak için tasarlanmış bu ürünlerde kolay kullanım ön planda tutulurken güvenlik ise daha öncelikli olarak düzenlenmiştir.


Kesme işlemlerinde ortaya çıkabilecek sorunları önüne geçmek ve yaralanmaları önlemek amacıyla güvenliği ön planda tutularak tasarlanan bu elektrikli giyotin makineleri ile kesme işlemini gerçekleştirirken kendinizi güvende hissedebilirsiniz

 


Giyotin Makinelerin Özellikleri :

 


Giyotin makineleri pratik aletlerdir. Kullanımı aşırı güç gerektirmez ve kağıtların doğru ve simetrik kesilmesini sağlar.


Makas ya da maket bıçağı ile kesme işlemi yapılırken oluşabilecek yanlış kesimler giyotinle kesimlerde çok rastlanılacak bir durum değildir.
Ayrıca giyotinler sağlam yapıda araçlardır.
Sağlam ve dayanıklı olan bu araçları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.


Giyotinlerde kesme işlemini yapan giyotin bıçakları değişebilir tarzda üretildiği için bıçakların kesme işlevini kaybetmesi halinde sadece giyotin bıçaklarını değiştirerek kesme işlemine devam edebilirsiniz.


Ayrıca bu giyotin bıçakları çelikten üretildiği için çok sağlam yapıda ürünlerdir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu çelik bıçaklar paslanmaz özelliğe sahip ürünler olduğu için kesme işleminde kağıtlarda iz ya da leke bırakmaz.

 

Giyotin Makinelerinin Çeşitleri :

 

Kollu giyotinler, profesyonel kollu giyotinler, elektrikli giyotinler, sürgülü giyotinler ve metal kesim giyotinlerdir.

Bu giyotin makinelerinin bu kadar çeşitli olmasının en büyük nedeni kullanım amacı, kullanılacak yer, kullanılacak sıklık ve kağıtların kesme işlemindeki kalınlığı ya da sayfa sayısıdır.

Kollu giyotinler en basit yapıda olan giyotin makineleridir. Taşınabilir olma özelliği ile ön plana çıkan bu giyotin hem evlerde hem ofislerde pratik bir şekilde kullanılabilir.

Kollu giyotinin daha profesyonel olanlarında hizalama ve sıkıştırma özellikler bulunur.

Bu özellikler ile kesilecek kağıtların daha ölçülü ve daha düzgün kesilmesi sağlanır.


Elektrikli giyotinler daha nitelikli makinelerdir. Seri kesim yapılacak alanlarda ve iş yerlerinde kullanılan bu ürünlerde güvenlik ön planda tutulmuştur.


Kağıtlar giyotin makinesine yerleştirildikten sonra sıkılaştırma ve hizalama yapılır ve sadece bir tuşa basarak giyotin bıçaklarının kesme işlemini yapması sağlanır.


Sürgülü giyotin makineleri ve metal kesim giyotin makineleri de farklı yerlerde kullanılan pratik ve güvenli makinelerdir.

 

 

 • Kesme boyu
 •    32 cm
 • Kesme kalınlığı
 •    1-10 sayfa (80 gr.)
 • Tabla ölçüsü
 •    375 x 340 mm
 • Sıkıştırma
 •    Manuel
 • Gövde yapımı
 •    Metal
 • Ağırlık
 •    3.0 kg.
Write a review