Menu
Your Cart

Lamiess Ec8706 Elektrikli Helezon Spiral Ciltleme Makinesi

Lamiess Ec8706 Elektrikli Helezon Spiral Ciltleme Makinesi
$1,215.00

LAMİESS EC-8706 ELEKTRİKLİ HELEZON  SPİRAL CİLTLEME MAKİNESİ

 

Ciltleme, ayrı ayrı sayfaların ya da evrakların bir defter ya da kitap gibi bir arada durmasını ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla yapılan delme ve birleştirme işlemleridir.
Ciltleme işlemleri sayesinde iş hayatında ya da okul hayatında tutulan notlar ile dosyalara ilişkin sayfalar sıralı bir şekilde bir araya getirilir ve defter ya da kitap gibi düzeni sağlanır ve kolay kullanım ve muhafaza imkanı sunar.

 

Plastik Spiral Makineleri :

 

Genelde A4 ve daha küçük boyuttaki belge ve evrakların ciltleme işleminde kullanılan plastik spiral makinesi pratik olmasının yanında kullanışlı olması ile de hem evlerde hem de ofislerde kolay bir şekilde kullanılabilecek yapıda üretilmişlerdir.
Plastik spiral makineleri ciltleme işleminde hem delme hem de bağlama işini yapma özelliğine sahiptir.

 

Tel Spiral Makineleri :

 

Tel spiral makineleri, plastik spiral makinelerine nazaran hem kağıt hem de plastik materyaller üzerinde ciltleme yapma özelliğine sahiptir.
Birçok farklı modeli olan tel spiral makineleri tek kollu ve iki kollu olarak karşımıza çıkıyor. Bu kolu spiral makineler manuel olarak çalışırken, elektronik tel spiral makineleri elektrikli çalışarak pratiklik sağlar.


Çift kollu spiral makineleri hem delme işlemini hem de ciltleme işlemini kolay bir şekilde yapar ve aynı zamanda evrak düzenini de ayarlar.
Bunun dışında tek seferde yaklaşık 300 sayfaya kadar delme ve spiralleme işlemi yapan bu makineler iş yükünü oldukça hafifletir.

 


Helezon Spiral Makineleri :

 

Helezon spiral makineleri, ciltleme makineleri arasında en kapsamlı ve pratik olanı da diyebiliriz.
Binlerce evrakın ciltleme işleminin yapılacağı iş alanlarında tek seferde 480 yaprak ciltleme yapma özelliğine sahip modellerin bulunduğu helezon ciltleme makineleri ile pratik bir şekilde ciltleme işlemleri gerçekleştirilir.

  • Zaman tasarrufunun yanında pratik kullanımı ile de ön plana çıkan helezon ciltleme makineleri sayesinde iş yükleri kolay bir şekilde hafiflemektedir.
  • Sık sık ciltleme yapan spiral makinelerinin en büyük sorunu kolay ısınma iken, helezon cilt makinelerinde seçilecek marka ve modele göre bu sorun ortadan kalkabilmektedir.
  • Bu makineler ev ve ofislerden ziyade büyük iş merkezlerinde ya da çok yoğun olan kırtasiye ve matbaa gibi alanlarda kullanılabilecek nitelikte makinelerdir. 

 

 

Ciltleme kapasitesi260 Sayfa
Maksimum Delme Kapasitesi25 Sayfa / 70 gr.
Delme YöntemiElektrikli
Bağlama MetoduElektrikli
Delme BiçimiYatay / Ayak Pedallı
Delme Genişliği300 mm
Delik Sayısı46
Derinlik AyarıVar
Delik İptaliVar
Atık BölmesiVar
Ebatlar410 x 370 x 260 mm
Gövde YapısıMetal
Ağırlık24 Kg.
Write a review