Menu
Your Cart

Lamiess 33X1000M 3D Lens Thermal Rulo Selefon

Lamiess 33X1000M 3D Lens Thermal Rulo Selefon
$230.00

LAMİESS 33 X 1000 M 3D LENS THERMAL RULO SELEFON FİLMİ

 

Laminasyon işlemleri iki farklı materyalin birleştirilmesi ya da bir materyalin diğer bir materyal ile kaplanması işlemine verilen addır.


Laminasyon işlemleri ve makineleri başta matbaa ve kırtasiye olmak üzere tekstil ve tıp alanında da kullanılır.
Günümüzde laminasyon makinelerinin en çok kullanıldığı alan genelde matbaa ve kırtasiye sektörü olarak kabul edilir.
Laminasyon işlemleri ile birçok kağıt, evrak ya da değerli belge plastik şerit ya da bantlar ile kaplanarak daha estetik bir görünüşe kavuşur.

 

Parlak Laminasyon Malzemeleri (Polyester) :


Parlak laminasyon filmleri en çok kullanılan laminasyon sarf malzemelerinden biridir.


Laminasyon makine kullanıcıları arasında popüler olan bu sarf malzemesi parlak bir görünüme ve kaygan bir doku yapısına sahiptir.


Üzerinde herhangi bir kir, leke toz ya da parmak izi barındırmayan parlak laminasyon sarf malzemesi dünya genelinde bu özelliği nedeniyle büyük beğeni toplamıştır.

Özellikle laminasyon işlemi uygulanacak evrakın ya da belgenin temiz görünümünü koruması isteniyor ise laminasyon işleminde parlak laminasyon malzemesinin kullanılması son derece önemlidir.

Polyester maddesinden yapılan bu laminasyon sarf malzemesinin kullanımı basit ve etkisi oldukça güçlüdür.    

 


Mat Laminasyon Malzemeleri (Polyester) :

 

Mat laminasyon malzemeleri her ne kadar mat olarak adlandırılsa da kaplanacak kağıt, belge ya da değerli evrakın daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlayacak özelliğe ve yapıya sahiptir.

Metin içeren belge, evrak ya da kağıtların laminasyon işleminden sonra da okunaklı, net, parlak ve canlı olması isteniyor ise laminasyon işleminde mat laminasyon sarf malzemesinin kullanılması gerekir.


Parlak laminasyon sarf malzemesinin aksine yüzeyi yansıtmayan özelliği ile metin ve görsellerin daha net okunmasını ve görünmesini sağlar.

 

Selefon Malzemeleri :


Selefon, laminasyon işlemelerinde kullanılan ince, saydam bir film tabakasıdır.


Kağıt ve benzeri materyallerin kaplama işleminde kullanılan selefon, yüzeylerin görselliğini etkilemez.


Daha çok kağıt ve benzeri materyallerin çabuk yıpranmasını önlemek amacıyla kullanılan selefonlar sayesinde uygulandıkları materyaller daha sağlam ve uzun ömürlü olurlar.


Özellikle restoran ve benzeri yerlerde sık sık kullanılan ve çok fazla elle müdahale edilen menü tarzı kağıt ve benzer materyallerin yıpranmasının önüne geçmek amacıyla selefon film tabakası ile kaplama işlemi yapılır.   

 


Rulo Laminasyon Malzemeleri (Polyester) :


Rulo laminasyon makineleri merdane sistemine sahip olan, soğuk ve sıcak baskı yapabilen makinelerdir.


Aynı zamanda ister tek yönlü kaplama işlemi ister çift yönlü kaplama işlemi gerçekleştirilen bu rulo laminasyon makinelerinde kullanılacak sarf malzemeleri de makineye uyumlu olması gerekir.


Bu nedenle rulo laminasyon malzemeleri de kullanılacak laminasyon makinesine uygun olarak üretilir.


Diğer laminasyon malzemeleri ile ayı işleve sahip olan rulo laminasyon sarf malzemeleri kaplandıkları yüzeyi korur ve görsel olarak kağıt ya da evrakın doğal görselliğini koruyarak diğer sarf malzemeleri ile aynı işlevi görür.

 

İstenilen Ebatta Kesim Yaptırılabilir

Write a review